• 74 8141 201
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
środa, 25 listopad 2015 14:24

„Pomaganie przez odkręcanie"

Fundacja „Bliżej Szczęścia” zachęca szkoły do wzięcia udziału w akcji „Pomaganie przez

odkręcanie”

Plastikowa nakrętka może zdziałać cuda. Udowadnia to tyska Fundacja „Bliżej Szczęścia” – koordynator „Pomagania przez odkręcanie”. Akcja polega na zbiórce plastikowych nakrętek, które są poddawane recyklingowi. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczany na pomoc osobom potrzebującym – podopiecznym fundacji. Do tej pory tyskiej organizacji non-profit udało się zebrać łącznie prawie 50 tyś. kilogramów nakrętek.

„Pomaganie przez odkręcanie” jest flagową akcją fundacji. Została ona zapoczątkowana przez pracowników Pośrednictwa Finansowego „KREDYTY-Chwilówki” – partnera i sponsora wielu inicjatyw społecznych. W 2013 roku akcję przejęła Fundacja „Bliżej Szczęścia”. Od początku zbiórki ilość pozyskiwanych nakrętek wciąż rośnie. Do tej pory w akcję włączyło się około 400 placówek oświatowych, szkół, firm i organizacji non-profit. Charytatywna akcja została objęta honorowym patronatem Prezydenta Tychów – Andrzeja Dziuby i Prezydenta Oświęcimia – Janusza Chwieruta.

Dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży nakrętek życie wielu podopiecznych fundacji zmieniło się na lepsze. 26-letni Przemek z Łazisk Górnych korzysta z własnej windy krzesełkowej. Dla cierpiącego na stwardnienie rozsiane młodego mężczyzny wyjścia na zewnątrz przestały być skomplikowaną logistyczną operacją. Inny podopieczny – Pan Andrzej cieszy się wolnością jaką daje mu schodołaz – specjalistyczne urządzenie, ułatwiające przemieszczanie się po schodach. Fundusze ze zbiórki nakrętek pozwoliły także na kupno koflatora, ssaka i pulsoksymetra. Ten specjalistyczny sprzęt medyczny może uratować ludzkie życie; aktualnie korzystają z niego podopieczni fundacji.

Koordynatorzy akcji: K. Ziobro, M. Wijatyk

© 2019 ZSS Stronie Śląskie.
Powered by JS Network Solutions