• 74 8141 201
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, 18 styczeń 2016 11:29

Gmina Stronie Śląskie zagrała z największą i najpiękniejszą orkiestrą świata – WOŚP 2016

10. 01 odbył się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegorocznego hasło brzmiało "Mierzymy wysoko!". W poniedziałek po Finale podczas konferencji prasowej Jurek Owsiak tradycyjnie podsumował Finał. Deklarowana kwota finałowa to aż 44 047 594 zł.

W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku w CETIiK-u w Stroniu Śląskim już po raz kolejny odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego Organizatorem był ZSS w Stroniu Śl

Celem orkiestrowego grania było i jest wsparcie dla tych szpitali i ośrodków, które nie mogą sobie pozwolić na zakup najnowocześniejszego specjalistycznego sprzętu potrzebnego do ratowania zdrowia i życia pacjentów.

Wszyscy spotkaliśmy się, żeby grać z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Gorące serca darczyńców były niespodziewanie otwarte. Niesamowite było zaangażowanie uczestników naszego strońskiego ZSS.

Główna zbiórka odbywała się przede wszystkim podczas ulicznych kwest, ale ogromnym zainteresowaniem cieszyły się licytacje zebranych przedmiotów. Pięknym i wdzięcznym akcentem były występy artystyczne przedszkolaków ze Stronia Śląskiego, LZŚ „Siekiereczki” i zespołów muzycznych. Znajomością umiejętności prowadzenia pierwszej pomocy przedmedycznej mogli pochwalić się uczniowie ZSS, atrakcją były sprzedaż fantów i ciast.

Około godz. 20.00 imprezę zakończono efektownym światełkiem do nieba.

Dzięki hojności mieszkańców naszej gminy, tych wszystkich, którym los chorych dzieci i ludzi starszych nie jest obojętny - podczas 24. Finału WOŚP udało nam się zebrać rekordową kwotę 16 288 złotych.

Warto wiedzieć, że WOŚP od początku istnienia zakupił za 650 milionów złotych 35 tysięcy sztuk sprzętu. Jerzy Owsiak zaznaczył w jednej z wypowiedzi, że są to zarówno duże urządzenia, jak tomograf komputerowy czy rezonans magnetyczny, jak i małe na przykład aparaty słuchowe. Orkiestra wymienia już zużyte inkubatory, które zakupiono ze środków WOŚP 20. lat temu.

Dziękujemy za świetną, wspólną zabawę w trakcie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stroniu Śląskim!

                                                                                                    Dyrekcja ZSS

              Szef Sztabu WOŚP Jolanta Wołowiec

© 2019 ZSS Stronie Śląskie.
Powered by JS Network Solutions