• 74 8141 201
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
środa, 03 luty 2016 20:05

Maraton narciarski ULTRABIEL

Wszelkie działania związane z maratonem narciarskim ULTRABIEL przeniesione na 12 marca 2016r. Czytaj więcej.....

 

Ze względu na brak wystarczającej pokrywy śnieżnej na trasach biegowych w Górach Bialskich, organizatorzy zdecydowali o przesunięciu daty zawodów na 12 marca 2016 roku.

Ciepłe powietrze i opady deszczu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach w Górach Bialskich, pozbawiły nas złudzeń. O ile w górnych partiach tras maratonu narciarskiego SGB Ultrabiel śnieg jeszcze leży, na dole, w miejscu gdzie położona jest polana startowa i ma się znaleźć wioska dla zawodników, śniegu brakuje. Nie jesteśmy w stanie zamknąć pętli dla biegów na dystansach 60 km i 20 km.

Prognozy na najbliższe dni zapowiadają niewielkie opady śniegu, lecz do dobrego przygotowania tras najdłuższego polskiego biegu narciarskiego, będzie to za mało. Musimy podjąć decyzję opierając się na naszej wiedzy i przewidywaniach. Nie możemy czekać do ostatniej chwili. Jesteśmy zdania, że powinniśmy poinformować uczestników z takim wyprzedzeniem, aby przyjeżdżający do nas zawodnicy mogli jeszcze zmienić plany dotyczące weekendu.

Wyznaczyliśmy nową datę zawodów na 12 marca 2016 roku. Jesteśmy przekonani, że to bardzo dobra data. Po pierwsze gdy tylko pojawi się śnieg, zawodnicy będą mieli jeszcze czas na przygotowanie się do naszej imprezy biorąc udział w zawodach na krótszych dystansach organizowanych w Polsce w drugiej połowie lutego. Tydzień po Biegu Piastów to też dobry czas na zregenerowanie się po udziale w tej największej polskiej imprezie narciarskiej.

Zapraszamy na SGB Ultrabiel 12 marca 2016 roku, aby zakończyć u nas sezon startowy.

 

 

© 2019 ZSS Stronie Śląskie.
Powered by JS Network Solutions