• 74 8141 201
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czwartek, 17 listopad 2016 07:23

Zajęcia terenowe dla uczniów- Ochrona lasu przed zwierzyną

15 listopada 2016 r. uczniowie klasy IIa gimnazjum uczestniczyli w zajęciach terenowych w Starym Gierałtowie prowadzonych przez leśnika z Nadleśnictwa Lądek- Zdrój Pana Zbigniewa Frodymę. W ich trakcie gimnazjaliści zastanawiali się, jaką rolę pełni las w przyrodzie i gospodarce człowieka. Z kolei Pan leśniczy niezwykle ciekawie opowiadał o sposobach ochrony lasu przed zwierzyną, metodach zabezpieczania sadzonek przed zgryzaniem i zagłuszaniem przez rośliny szybko rosnące.

Pomimo panującego zimna chętnie spacerowaliśmy po lesie, obserwując zabezpieczone repelentem sadzonki oraz wygrodzony teren z wysadzoną na nim jodłą. Po zakończeniu leśnej wyprawy trochę zmęczeni, zmarznięci, ale zadowoleni, wróciliśmy na plac sołecki, gdzie czekało zorganizowane przez leśnika i Panią Jolantę Bogiel ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

                                                                                                                        D. Jaworek

  • DSCF7852
  • DSCF7860
  • DSCF7867
  • DSCF7870
  • DSCF7889
  • DSCF7916

Simple Image Gallery Extended

© 2019 ZSS Stronie Śląskie.
Powered by JS Network Solutions