• 74 8141 201
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
piątek, 16 czerwiec 2017 19:39

Kolejne spotkanie polsko- czeskie

Nadszedł czerwiec, a wraz z nim nastąpiły kolejne działania projektowe.
6 czerwca uczniowie polscy i czescy pojechali na wspólną wycieczkę do Ołomuńca zorganizowaną przez stronę czeską. Podczas niej zgodnie z założeniami projektu „Poznanie przez wspólne działanie. Współpraca uczniów ze Stronia Śląskiego i Starego Miasta” Polacy przekazali specjalnie na ten cel kupione koszulki, smycze oraz baner promujący projekt.

A przekazanie baneru
14 czerwca to polscy uczniowie znów gościli u siebie kolegów „zza miedzy”. Miejscem spotkania było Kletno.
Młodzież najpierw zwiedziła Muzeum Ziemi, oglądając liczne i niezwykle ciekawe eksponaty oraz słuchając samego właściciela obiektu,a następnie na pobliskiej hałdzie poszukiwała minerałów. Rywalizacja w drużynach polsko- czeskich była zacięta, ale przede wszystkim towarzyszyła jej dobra zabawa. Niektórzy poszukiwacze wrócili do domu ze sporymi „łupami” oraz bogatsi o wiedzę geologiczną dzięki właścicielowi muzeum- Panu Arnoldowi Miziołkowi.

B muzeum ziemiC muzeum ziemiD muzeum ziemiE poszukiw mineralowF  poszukiw mineralowG mineralyH mineraly

Potem wszyscy zwiedzili Jaskinię Niedźwiedzią, która kolejny raz wzbudziła zachwyt.

I jaskinia
Zwieńczeniem tego miłego dnia było ognisko.
Gospodarze zapewnili napoje, kiełbaski, warzywa, pieczywo oraz słodycze, ale i dobrą atmosferę zarówno wśród polskich, jak i czeskich uczniów, więc wszyscy byli najedzeni i uśmiechnięci.

J ognisko
Następne spotkania będą miały miejsce we wrześniu.

© 2019 ZSS Stronie Śląskie.
Powered by JS Network Solutions