• 74 8141 201
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

GIMNAZJUM: klasa europejska z innowacyjnym programem nauczania języków obcych

 

Znajomość języków obcych jest we współczesnym świecie koniecznością. Innowacja wychodzi naprzeciw uczniom, którzy są szczególnie zainteresowani nauką języków obcych ułatwiając im wieloaspektowy rozwój. Podstawą innowacji jest chęć rozbudzenia w uczniach potrzeby pogłębiania wiedzy z zakresu języka angielskiego i niemieckiego a także chęć pogłębiania zainteresowania młodzieży kulturą i historią Czech połączoną z elementami języka czeskiego. Myśl przewodnia tej innowacji to otworzenie okna na świat, uczenie z pasją i motywowanie uczniów do podniesienia kompetencji zawodowych.

Położenie geograficzne sugeruje, aby rozbudzić w uczniach potrzebę poznania naszych najbliższych sąsiadów, ich kulturę, historię i język. Naszym zadaniem będzie rozwijanie sprawności mówienia, pisania, czytania i słuchania w języku obcym, poznanie kultury innych krajów i dokonywanie porównań z kulturą Polski w celu kształtowania świadomości własnego dziedzictwa kulturowego i budowania tolerancji wobec innych kultur.

Poszerzenie liczby godzin z języka angielskiego i niemieckiego pozwoli uczniom lepiej opanować język w sferze komunikacyjnej i wpłynie na podniesienie wyników z testów gimnazjalnych.

 

 

 

Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej publicznego gimnazjum (dla uczniów spoza obwodu Gimnazjum)

Zgłoszenie do klasy pierwszej gimnazjum ( dla uczniów z obwodu Gimnazjum)

 


© 2019 ZSS Stronie Śląskie.
Powered by JS Network Solutions