ZSS STRONIE ŚLASKIE

 

 

 

 

 

 

GIMNAZJUM: klasa europejska z innowacyjnym programem nauczania języków obcych

 

Znajomość języków obcych jest we współczesnym świecie koniecznością. Innowacja wychodzi naprzeciw uczniom, którzy są szczególnie zainteresowani nauką języków obcych ułatwiając im wieloaspektowy rozwój. Podstawą innowacji jest chęć rozbudzenia w uczniach potrzeby pogłębiania wiedzy z zakresu języka angielskiego i niemieckiego a także chęć pogłębiania zainteresowania młodzieży kulturą i historią Czech połączoną z elementami języka czeskiego. Myśl przewodnia tej innowacji to otworzenie okna na świat, uczenie z pasją i motywowanie uczniów do podniesienia kompetencji zawodowych.

Położenie geograficzne sugeruje, aby rozbudzić w uczniach potrzebę poznania naszych najbliższych sąsiadów, ich kulturę, historię i język. Naszym zadaniem będzie rozwijanie sprawności mówienia, pisania, czytania i słuchania w języku obcym, poznanie kultury innych krajów i dokonywanie porównań z kulturą Polski w celu kształtowania świadomości własnego dziedzictwa kulturowego i budowania tolerancji wobec innych kultur.

Poszerzenie liczby godzin z języka angielskiego i niemieckiego pozwoli uczniom lepiej opanować język w sferze komunikacyjnej i wpłynie na podniesienie wyników z testów gimnazjalnych.

 

 

 

Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej publicznego gimnazjum (dla uczniów spoza obwodu Gimnazjum)

Zgłoszenie do klasy pierwszej gimnazjum ( dla uczniów z obwodu Gimnazjum)

 

 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że Dolnośląski Kurator Oświaty p. Beata Pawłowicz ponownie zatwierdziła regulamin LN i ogłosiła organizację konkursu w edycji 2014. W dotychczasowych edycjach LN wzięło udział ponad 57.000 uczniów (ponad 65.200 uczniów licząc z tegoroczną edycją LN2014) z całego województwa dolnośląskiego. Laureaci konkursu dostają się do wybranego liceum niezależnie od kryteriów i są zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego.W konkursie Liga Naukowa uczniowie rywalizują indywidualnie i drużynowo. Najlepsza szkoła zdobywa puchar Prezydenta Wrocławia. Zadania układane są przez pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nasza młodzież jest już po etapie szkolnym Ligi Humanistycznej i Ligi Matematycznej. W tym etapie maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosiła 160.

Do drugiego etapu Ligi Humanistycznej zakwalifikowały się:

 • Julia Maczkowska uzyskując 146 pkt
 • Anna Maryniuk 131 pkt
 • Aleksandra Soroko 127 pkt
 • Karolina Kukień 124 pkt

Gratulujemy


 

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2013/2014 rozpoczął się we wtorek 10 XII 2013r o godzinie 9. Na rozwiązanie dwóch arkuszy z części humanistycznej: historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego uczniowie mieli 150 minut. Zadania z języka polskiego miały formę zamkniętą i otwartą. Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie miały formę zamkniętą.

W środę 11 XII uczniowie pisali test matematyczno-przyrodniczy. Na rozwiązanie dwóch arkuszy: części przyrodniczej i części matematycznej uczniowie mieli również 150 minut. Zadania z matematyki miały formę zamkniętą i otwartą, z części przyrodniczej tylko formę zamkniętą.

W czwartek 12 XII gimnazjaliści pisali test z języka angielskiego – poziom podstawowy. Czas trwania 60 minut.

Egzamin gimnazjalny 2013


 

W listopadzie i grudniu w ZSS odbyły się konkursy ,,Ożywić pola - rok ptaków śpiewających", w którym wzięło udział 20 gimnazjalistów. Najlepsze prace zostały nagrodzone w dwóch kategoriach:

Leśna stołówka dla ptaków

1 miejsce Patryk Karpeta i Aleksandra Soroko

2 miejsce Alicja Gawron

3 miejsce Kewin Noga

4 miejsce Wiktoria Bobko

Dlaczego ptaki latają?

1 miejsce Angelika Zdobysz

2 miejsce Aleksandra Soroko

3 miejsce Marta Hołyst

Wszystkie wykonane karmniki zostaną zawieszone w lesie w miescach wyznaczonych przez pracownika Nadleśnictwa. W dniu 5.01.2014 odbyło się uroczyste rozdanie nagród ufundowanych przez Nadleśnictwo Lądek Zdrój. ardzo dziękujemy za wspaniałe nagrody - uczniowie z organizatorem konkursu panią Katarzyną Kaletką.

Więcej zdjęć http://zssstronie.pl/galerie/ozywic-pola.html

 


 

Gimnazjalistki ze Stronia Śląskiego Mistrzyniami Strefy Wałbrzyskiej w Tenisie Stołowym

W dniu 3 marca 2014 r. w Krosnowicach odbył się Finał Strefy Wałbrzyskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Zespół Szkół Samorządowych w Stroniu Śląskim reprezentowały Aleksandra Ciura (kl. 2B) i Adrianna Studniarz (kl. 3B). W pięknym stylu pokonały wszystkie drużyny nie oddając ani jednego seta. Tym samym obroniły mistrzowski tytuł z ubiegłego roku i awansowały do Finału Dolnośląskiego, na którym 13 marca br. będą walczyły o wyjazd na Mistrzostwa Polski.

Dziękujemy za sportową postawę i życzymy powodzenia!

 

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Simple Image Gallery Extended