• 74 8141 201
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

                   

 

WYNIKI REKRUTACJI

 

 

Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych w Stroniu Śląskim wygrywa walkę o dofinansowanie

w ramach Programu Leonardo da Vinci!

Dnia25 stycznia 2013 została podpisana umowa finansowa pomiędzy Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji- Narodową Agencją programu,, Uczenie się przez cale życie” a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Stroniu Śląskim na realizację praktyk zagranicznych w Niemczech w ramach Programu Leonardo da Vinci. Unia Europejska finansuje projekt w stu procentach, a dofinansowanie wynosi 148049.11 PLN.

Nasz projekt o nazwie ,,Kształcenie zawodowe bez granic- szansą dla europejskiego rynku pracy”

został opracowany przez panią Monikę Ostrowską/kierownik projektu/ oraz  panią Anetę Soroko/koordynator projektu/. Weźmie w nim udział 16 uczniów Technikum Hotelarskiego. Odbędą oni w terminie 16.09.2013-11.10.2013 praktykę zawodową w niemieckich obiektach hotelarskich, współpracujących z   organizacją Vitalis Betruungsgesellschaft für Modellprojekte mbH/Gut Wehlitz/.

Uczniowie, którzy będą chcieli wziąć udział w projekcie, powinni wykazywać się odpowiednim zachowanie w szkole i poza szkołą oraz aktywnie uczestniczyć w zajęciach z języka niemieckiego, przygotowujących do wyjazdu do Niemiec.

Celem praktyk jest zdobycie nowych doświadczeń zawodowych i dostosowanie umiejętności przyszłych techników do standardów wymagań w usługach na rynku europejskim. Dodatkową korzyścią będzie poznanie przez praktykantów kultury i obyczajów niemieckiego regionu, w którym odbędą praktyki oraz możliwości doskonalenia umiejętności językowych. Umiejętności zostaną potwierdzone certyfikatami wydanymi przez niemieckie zakłady pracy oraz dokumentem ,,EUROPASS MOBILITY”, który będzie służył prezentacji całokształtu doświadczenia i wiedzy zdobytej przez jego posiadacza podczas praktyki za granicą, co zdecydowanie ułatwi start naszej młodzieży w dorosłe życie.
 
 
KAPITAL_LUDZKI.jpg 800x600 Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

© 2021 ZSS Stronie Śląskie.