• 74 8141 201
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
piątek, 07 kwiecień 2017 18:24

IV Międzyszkolny Konkurs Literacki

6 kwietnia br. odbył się w Liceum Ogólnokształcącym w Lądku- Zdroju IV Międzyszkolny Konkurs Literacki.
W poprzednich dwóch edycjach uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy, a wówczas zadania konkursowe oparte były na stworzeniu utworów o określonej tematyce. W tym roku postawiono na recytację wybranego tekstu ukazującego piękno przyrody.
3 uczennice gimnazjum dzielnie rywalizowały z licealistami, co nie było łatwe, gdyż poziom był wysoki (może nawet równie wysoki, jak poziom stresu dziewczyn).
Karolina Bieszke z kl. II A za interpretację utworu J. Kasprowicza zajęła 2. miejsce.

Milena Gancarz z kl. II A ujęła jury recytacją wiersza „Poranek”, a Mayaquen Wiśniewski z kl. I A- „Brzózki kwietniowej” i obie otrzymały wyróżnienia, ale i, jak zwyciężczyni, nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Lądek- Zdrój.

Karolina

© 2019 ZSS Stronie Śląskie.
Powered by JS Network Solutions