• 74 8141 201
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

abc

Polsko- czeskie zaprzyjaźnianie się

W Zespole Szkół Samorządowych w Stroniu Śląskim są dwa oddziały gimnazjalne realizujące innowację pedagogiczną ukierunkowaną na poszerzanie kompetencji językowych, ale i wiedzy o naszych sąsiadach- Czechach. Od maja br. młodzi ludzie mają okazję sprawdzać swą wiedzę i umiejętności językowe w praktyce, bowiem biorą udział w projekcie pt. „Poznawanie przez wspólne działanie. Współpraca uczniów ze szkoły w Stroniu Śląskim i Starym Mieście” realizowanym z Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.
Nowatorstwo tego pomysłu polega na zaangażowaniu we wspólne działania młodych ludzi mieszkających w obu miastach partnerskich.
Ma być dobra zabawa, śmiech, ale i poznawanie się podczas różnoronych warsztatów (artystycznych, kulinarnych, geologicznych), spotkań w okolicy Stronia Śląskiego i Starego Miasta oraz w finale- przedstawienia dla gości z Polski i Czech.

Uczniowie mieli już okazję się poznać podczas spotkań w swoich szkołach (w listopadzie i grudniu), natomiast 15 maja miało miejsce pierwsze z działań projektowych.
Młodzież zawitała do Wapiennika Łaskawy Kamień w Starej Morawie. Gospodarze obiektu przygotowali zajęcia czerpania papieru, druku artystycznego, pokazali stanowiska nietoperzy oraz odżywający po zimie ogród japoński. Nikt się nie nudził, za to wszyscy musieli się ubrudzić podczas pracy z papierem.
Po zajęciach był obiad w Willi pod Jaskinią w Kletnie, rozmowy oraz oglądanie zdjęć.
Kolejne spotkanie będzie miało miejsce 26 maja w szkole w Starym Meście, gdzie zostaną rozegrane zawody sportowe (trzymamy oczywiście kciuki za zwycięstwo uczniów ZSS).

                                                                                                                                  


© 2019 ZSS Stronie Śląskie.
Strony internetowe