• 74 8141 201
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
środa, 08 marzec 2017 06:34

Realizacja programu edukacyjnego „Ożywić pola".

Mały wielki sukces

We wrześniu 2016 r. przystąpiliśmy do realizacji programu edukacyjnego „Ożywić pola. Rok gęgawy”, którego głównym organizatorem jest redakcja czasopisma „Łowiec Polski”.
Niedawno okazało się, że nasze działania zostały docenione przez organizatorów programu
i w efekcie Zespół Szkół Samorządowych znalazł się w gronie pięciu placówek wyróżnionych w całej Polsce. Ogólnopolski koordynator projektu- Pan Mirosław Głogowski docenił zaangażowanie i różnorodność pomysłów propagujących „Rok gęgawy”, które można dostrzec w naszej szkole.
6 najaktywniejszych uczniów zaangażowanych w realizację ”Ożywić pola” wraz z koordynatorem szkolnym- Panią Dorotą Jaworek i koordynatorem z Koła Łowieckiego „Śnieżnik”- Panią Jolantą Bogiel, zostało zaproszonych do Pogalewa Wielkiego (miejscowość w gminie Brzeg Dolny).

Dlaczego do Pogalewa Wielkiego? Właśnie ta szkoła w ubiegłorocznej edycji konkursu zdobyła I miejsce w Polsce, a ponadto od 12 lat aktywnie uczestniczy w programie.
Podczas spotkania uczniowie otrzymali od głównego sponsora programu nagrody- latarki firmy Ledlenser. Wręczył je przedstawiciel tej firmy na Polskę- Pan Jerzy Konecki.

Osiągnięty sukces jest zasługą wielu osób angażujących się w działania programowe– nauczycieli ZSS, uczniów wielu klas, pracowników Nadleśnictwa Lądek- Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Międzylesia oraz Pani Jolanty Bogiel.
Dziękujemy za sfinansowanie przejazdu Gminie Stronie Śląskie, a dyrekcji i koordynatorowi szkolnemu z Pogalewa Wielkiego za miłe przyjęcie.

Dorota Jaworek

© 2019 ZSS Stronie Śląskie.
Powered by JS Network Solutions